Mike Flanagan’ın korku antolojilerinde ikinci durak: “The Haunting of Bly Manor”

Mike Flanagan’ın 2018 yapımı antoloji serisi The Haunting of Hill House, korku severlerin son yıllardaki favori yapımları arasında yerini almıştı. Netflix’in Flanagan’la serinin devamı için çalışmaların başladığını açıklamasıyla yayılan heyecan dalgası, paylaşılan ilk teaser’la tavana çıktı.

9 Ekim’de yayımlanacak ikinci serinin ismi The Haunting of Bly Manor. İlk sezon için Shirley Jackson’ın 1959 tarihli klasiği Hill House’dan ilham alıyordu; yeni sezonun çıkış noktası ise 1898’de Henry James tarafından yazılmış hayalet hikâyesi The Turn of the Screw. Hill House sezonunun oyuncu kadrosunun büyük kısmı, yeni karakterlerle karşımıza çıkacak. Mike Flanagan’ın niyetini bilmiyoruz ama gidişatı Ryan Murphy’nin American Horror Story’de kurduğu hanedanlığına benzetebiliriz; aşağı yukarı belli olan bir oyuncu kadrosu ve her sezonda farklı korku hikâyeleri… Victoria Pedretti, Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel, T’Nia Miller, Rahul Kohli ve Amelie Smith, hayaletli malikânede karşımıza çıkacak isimlerden birkaçı. 

Henry James’in orijinal anlatısına da ev sahipliği yapan Bly Manor’ın kapısını ilk kez araladığımız The Haunting of Bly Manor fragmanı hemen aşağıda.