Lizzo beklenen yeni albümünü duyurdu

“Juice”, “Water Me”, “Good as Hell” gibi şarkılarıyla anaakımda kendi olmayı kutlamayı misyon edinen Lizzo, son olarak Cardi B eşlikli “Rumors” parçasını yayımlamıştı. 2022’deki ilk teklisi “About Damn Time” ile yeni bir albümün yaklaştığı da resmiyet kazandı.

lizzo - special

15 Temmuz’da Nice Life ve Atlantic Records ortaklığıyla yayımlanacak yeni Lizzo albümünün ismi Special. Geçtiğimiz aylarda “bir aşk albümü” sözleriyle ipuçlarını verdiği dördüncü uzunçaları, “Rumors” teklisiyle start verdiği yeni döneminin ilk ürünü olacak. Paylaşılan ilk tadımlık “About Damn Time”, bir Lizzo parçasından beklenecek her şeyi içinde barındırıyor: Retro disko hissiyatı, bitmek bilmeyen groove ve neşeli bir tavırla ayağa kaldıran vokaller. 

Son albümü Cuz I Love You ile 62. Grammy Ödülleri’nde sekiz kategoride aday olup üçünü kazanan Lizzo, yeni albümünde nasıl sürprizler hazırlamış, merak konusu. Bu hafta sonu Saturday Night Live’da canlı seslendireceği yeni parçası hakkında Zane Lowe’a konuşan Lizzo, şarkının iyi hissettiği zamanlar, pandeminin bitişi, ABD’nin ilk Siyah kadın yüksek mahkeme yargıcının atanması gibi bir şampanya patlatma isteği uyandıran anlardan ilhamla ortaya çıktığını anlatmış.

Şarkının Christian Breslauer yönetmenliğinde çekilen görsel eşlikçisi de bir harika. Bir destek grubunda sözün Lizzo’ya verilmesiyle açılan klip, bir dans şölenine evriliyor. Boş bir ofis binasına benzeyen bir yapıda göz alıcı bir kostümle figürlerini sergileyen Lizzo, kimi sahnelerde kendine eşlik eden harika dansçılarla birlikte suyun üzerinde duruyor, disko ışıklarıyla donatılmış koridorları arşınlıyor. Tek başına dans ettiği sahneler akla Christopher Walken’lı harika Fatboy Slim klibi “Weapon of Choice”u getiriyor elbet. Buradan izlenebilir.

Yeni albümüyle Lizzo’nun 2022’de adını en çok anacağımız müzisyenlerden biri olacağına şüphe yok. Şimdilik “About Damn Time” ile başlayan ısınma turları, önümüzdeki aylarda yeni şarkılar ve iddialı prodüksiyonlarla devam edecek gibi görünmekte.