Loki ikinci sezon için takvim oluşturuldu

Marvel sinematik evreni yeni bir faza geçerken, 2021 itibariyle tanıştığımız stüdyonun dizi açılımları beklentileri fazlasıyla karşıladı. WandaVision ödül sezonunda da adından söz ettirirken Loki ise People’s Choice Awards’ta aday olduğu dört kategoriden ikisinde (2021’in En İyi Dizisi ve En İyi Erkek Oyuncu) zafere ulaşmıştı. 


Tom Hiddleston’ı başrolde izlediğimiz Loki için ikinci sezon onayı da hâliyle gecikmedi. Henüz bir yayın takvimi belirlenmiş olmasa da yeni Loki bölümleri tahmin edilenden daha yakın olabilir. Nitekim İngiliz cast ajansı Backstage, dizinin ikinci sezonu için bir ilan çıktı. Duyuruda, çekimlerin yaz aylarında Pinewood Studios’un Londra’daki lokasyonunda gerçekleşeceği de açıklanmış.

Marvel Studios’un Black Panther: Wakanda Forever çekimlerinde son düzlüğe girildiği biliniyor. Yani an itibariyle stüdyo takviminde sıradaki proje olarak ikinci Loki sezonu görünmekte. Tom Hiddleston geçtiğimiz haftalarda ilk sezonun kariyerinde en gurur duyduğu işlerden biri olduğunu söylemiş; ikinci sezon için fikir alışverişlerinin başladığına değinmişti. Açıklamadan kısa süre sonra çekim takviminin belirlenmiş olması, sürecin planlanandan hızlı ilerlediğine işaret ediyor.

Loki Kate Herron
Kate Herron bu kez rejide yok

Hiddleston’la birlikte Sylvie karakterini canlandıran Sophia Di Martino da yeni Loki bölümlerinde rol alacak. Kadronun geri kalanıyla ilgili bir güncelleme henüz yapılmamış olsa da yaratıcı ekipte önemli bir kayıp var. İlk sezonun tüm bölümlerini çeken ​​Kate Herron, ikinci sezonda rejide olmayacak. Filmografisinde Five by Five ve Sex Education gibi diziler de bulunan Herron, başka fırsatları değerlendirmek istediğini dillendirmişti:

Loki’ye katıldığımda yalnızca altı bölüm olacağını biliyordum. Bir film gibi yaklaşmıştık, alışılmış dizi sisteminden farklı bir şekilde çalışıyorduk. Yani bu altı bölümü çekmek çok zorlayıcıydı; tüm enerjimi, ruhumu ve kalbimi vermem gerekti. Marvel’a dair sevdiğim her şeyi de içine attım. Yani niyetim yalnızca bu altı bölümü çekmekti.”