Londra Caz Festivali’nde İstanbul’dan psikedelik ses dalgaları

Dünyanın dört bir yanından özgün sesleri harmanlayan Londra Caz Festivali, Türkiye’nin alternatif ve psikedelik müziğinin farklı dönemlerini temsil eden isimleri buluşturuyor. Moğollar, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, BaBa ZuLa ve Islandman, festivalin “İstanbul Psychedelic”  buluşmasında sahnede.

Bu sene çevrimiçi ortamda düzenlenen festivalin tarihleri 13-22 Kasım. Kimisi biletli kimisi ücretsiz konserlerden oluşan programda Tigran Hamasyan, Imaani, SEED Ensemble, Shabaka Hutchings & Britten Sinfonia, Sarathy Korwar gibi isimler var. 

“İstanbul Psychedelic” gecesi 21 Kasım’da gerçekleşecek. Ücretsiz olarak erişime açılacak programa ilişkin detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Moğollar, Anatolian Sun albümünü kutluyor

Moğollar bu yıl 55 yaşına bastı.  Festival kapsamındaki konseriyle 11 Aralık’ta yayımlanacak Anatolian Sun albümünü de kutlayacak. Canlı olarak doğrudan plağa kaydedilen albüm Gülbaba Records ve Night Dreamer Records ortaklığıyla yayımlanıyor. 

BaBa ZuLa aynı teknikle, aynı stüdyoda kaydedilmiş Hayvan Gibi albümünü geçtiğimiz ay yayımlamıştı. İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions ise 13 Kasım’da Nublu Records etiketiyle yayımlanacak Bir Zamanlar Şimdi isimli yeni albümünün ilk konserini Londra Caz Festivali kapsamında verecek. Islandman den son olarak, 2021’de yayımlanacak üçüncü stüdyo albümünün ilk teklisi “Kara Toprak”ı paylaşmıştı.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz