Luca Guadagnino yapımcılığında bir Yunanistan tatili gerilimi: “Born to be Murdered”

Netflix, başrollerini Alicia Vikander ve Tenet’in yıldızı John David Washington’ın paylaştığı gerilim filmi Born to Be Murdered’ın haklarını satın aldı. Filmin yapımcı koltuğundaki isimler arasında ise Call Me By Your Name ile gönüllerimize taht kuran ve şu sıralar HBO’da yayımlanan We Are Who We Are ile gündemimizde olan Luca Guadagnino var.


2021’de yayımlanması planlanan filmde Vikander ve Washington, Yunanistan tatillerinde komploya kurban giden bir çifti canlandıracak. Guadagnino ile Call Me By Your Name ve Suspiria’da beraber çalışan genç sinemacı Ferdinando Cito Filomarino’nun yönetmenliğini üstlendiği Born to Be Murdered, (senaryoyu Kevin Rice ile beraber yazan) Cito Filomarino’nun ilk İngilizce filmi olacak.

Born to Be Murdered son dönemde duyurulan, Guadagnino eli değmiş tek proje değil. Scarface remake’i, Lord of the Flies adaptasyonu ve tabii ki Call Me By Your Name’in devam filmi merakla beklenmekte. Seth Rogen ve Evan Goldberg’le birlikte çalışacağı, 2017 tarihli Scotty & the Secret History of Hollywood belgeselinden ilham alan filmin de hazırlıkları sürüyor.

Halen devam etmekte olan We Are Who We Are’ın ilk dört bölümüne dair İlker Hepkaner’in kaleme aldığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz. 

Yazı: Naz Başaran