Lukas Högberg: “Nike React bugüne kadar giydiğim en iyi koşu ayakkabısı”

React teknolojisiyle tanıştığımız Nike’ın son buluşu Nike React’i deneyimleyen sporculara odaklandığımız serimizde sıradaki konuğumuz İsveçli CrossFit sporcusu Lukas Högberg.

Stocholm’de yaşayan ve 2012’den bu yana birçok önemli şampiyonada mücadele eden Lukas Högberg, Avrupa’da CrossFit dünyasının güçlü isimleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Genç yaşında elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Lukas Högberg, kariyerindeki ilk önemli başarısını ise 2013 yılında Avrupa sıralamasında ikinci olmasıyla birlikte elde etmiş; sonraki yıl yeniden aynı klasmanda üçüncü sıraya yerleşmesiyle birlikte Lukas Högberg’i CrossFit dünyası artık Högberg’in ismine aşina olmaktan öteye geçmişti.

CrossFit kariyerine başlamadan önce uzun yıllar boks yapan Högberg’in, bir yandan da dövüş sanatlarıyla ilgilendiği de biliniyor. Dayanıklılık, güçlülük ve istikrarlı olmayı gerektiren bu sporların ardından CrossFit yapmaya başlayan Lukas Högberg’in yüksek sesle söylediği bir şey var: “Neyi seviyorsanız onu yapın”.

lukas1

CrossFit turnuvalarına katılmak için yüzmeden koşmaya birçok sporu bir arada yapan Högberg, “İçinde Crossfit’in temelini barındıran sporları gerektiği ölçülerde yapmaya çalışıyorum. Bu da benim iyi bir şekilde hazırlanmamı sağlıyor” açıklamasını yapıyor. Bazı dönemlerde vücudunun farklı atmosferleri deneyimlemesi gerektiğini de söyleyen Lukas Högberg, zaman zaman uzun süreli çalışma kamplarına da gidiyor.

Hem takımıyla hem de kişisel olarak katıldığı turnuvalardan vakit bulduğu zamanlarda antrenörlük de yapan Lukas Högberg’in, CrossFit ve diğer uğraştığı sporlarla ilgili şunları söylüyor:

Yarışmadığım veya antrenman yapmadığım zamanlarda hiçbir şey yapmam çünkü CrossFit benim işim. 

Rutinlerim belli ve ne yaptığımı her zaman bilirim. Ben, o herkesin olmak isteyeceği sporculardan biriyim.

Londra’daki Nike React lansmanında atletizm dünyasının efsanevi ismi Michael Johnson’ın Nike sporcularını ağırladığı söyleşi de Johnson’ın Nike React deneyimini ve kariyerini merak ettiği isimlerden biri de Lukas Högberg oldu.

lukasreact

Högberg, hayatında koşunun ne kadar önemli bir yeri olduğunu anlatıyor: “Antrenmanlarımın büyük bir bölümü koşmak üzerine kurulu. Özellikle turnuvaların olmadığı zamanlarda, uzun mesafeli koşular yapıyor ve mümkün olduğunca dayanıklılığımı güçlendirmeye çalışıyorum. Turnuvaların olduğu dönemde dört gün içinde on beşe yakın yarışta mücadele ediyoruz. Bu yarışların çoğunda koşuya dayalı bölümler var ve ben hızlı bir şekilde kendimi yenilemek için her zaman dayanıklı olmalıyım. Tüm bunlar dışında da koşmayı oldukça seviyorum.”

Antrenmanlarında sık sık koştuğu için dayanıklılığa ihtiyacı olan Lukas Högberg’in Nike React’le ilgili şunları söylüyor: “Nike React bugüne kadar giydiğim en iyi koşu ayakkabısı. Ciddiyim.”

Nike React’le ilgili tüm detaylar ulaşmak ve Nike Epic React satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yükleniyor...