”Sherlock” Viktorya döneminde geçecek özel bir bölümle geri dönecek

Sherlock‘un yeni sezonunun bu senenin sonlarında yayınlanacağı açıklanmış ardından da 2017’ye ertelenmişti. Dizinin yaratıcısı Steve Moffat yaptığı açıklamayla önümüzdeki Noel’de, dördüncü sezondan bağımsız, özel bir bölümle Sherlock‘un geri döneceğini duyurdu!Viktorya döneminin Londra’sında geçecek olan tek bölümlük Sherlock hakkında konuşan Moffat, bu bölümü yayınlamadan dördüncü sezonun pek bir şey ifade etmeyeceğini düşündüklerini vurguladı. Söz konusu bölümü üç bölümlük Sherlock sezonları gibi kurgulamaktansa tek bölüm olarak yayınlama fikri dizinin yapımcılarından biri olan Mark Gatiss ile birlikte ortaya çıkmış.

Geçtiğimiz aylarda aşağıdaki set fotoğrafları sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Fotoğrafların gizemiyse, Moffat’ın Entertainment Weekly’ye yaptığı açıklamalarla çözülmüş oldu.

Sherlock yapımcılarının bu özel bölüm fikri akıllara Black Mirror‘ın geçtiğimiz yıl yayınladığı Noel özel bölümünü hatırlattı. Sherlock‘un Viktorya döneminde geçecek özel bölümü önümüzdeki Noel’de ya da 2016’nın ilk gününde yayınlanacak.