Lyle, Lyle, Crocodile uyarlamasına ilk bakış

Bernard Waberin aynı adlı meşhur çocuk hikâyesinden uyarlanan, canlı aksiyon ile animasyonu buluşturan Lyle, Lyle, Crocodile yakında vizyona girecek. Kaynak materyal, 1962’de yayımlanan The House on East 88th Streetin devamı niteliğinde. 

New York’taki Prim ailesinin yanında yaşamını sürdüren, aile işlerine yardım etmekten ve sokaklardaki çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanan Lyle adlı timsah odakta. Ait olduğu toprakları ve bağlarını reddederek kendisine sıfırdan bir hayat kuran ve muhteşem bir sese sahip timsah Lyle’ın, şehir hayatında var olma çabasını anlatacak filmden ilk fragman paylaşıldı.

Josh Gordon ve Will Speck ikilisi yönetmen koltuğunda; senaryo ise Twins (1988), Alien Autopsy (2006) ve How To Train Your Dragon (2010) gibi yapımlarla kendisine enteresan bir filmografiye inşa eden William Davies’den. Timsah Lyle’a sesini veren, Kanadalı müzisyen Shawn Mendes. Lyle’ın günlük yaşantısı ve kariyeriyle ilgilenen Hector P. Valenti rolünde izleyeceğimiz Javier Bardem, fragmandan anladığımız kadarıyla övgüler toplayacak bir performansa imza atmış gibi görünüyor. Kadroda ayrıca Constance Wu ve Brett Gelman da var.

Lyle, Lyle, Crocodile müzikleri de Benj Pasek ve Justin Paul ortaklığıyla yazılmış. İkilinin önceki işleri arasında La La Land olduğunu da hatırlatalım. 

Şarkı söyleyen New Yorklu bir timsahın hikâyesini anlatan Lyle, Lyle, Crocodile, Türkiye’de 18 Kasım’da vizyona girecek. Animasyon film meraklılarını, 2022 takviminden 10 iddialı animasyon film dosyamıza da bekleriz!