Madonna, Diablo Cody eşliğinde sinemaya dönüyor

Son olarak Dua Lipa ile yapacağı iş birliğiyle gündemimize gelen Madonna, uzun yıllar sonra sinema dünyasına dönüyor. Instagram hesabından paylaştığı video ile Juno filminin senaristi Diablo Cody’yle çalıştığını duyuran Madonna’nın yeni projesi henüz gizemini korumakta.

Diablo Cody, ilk uzun metraj senaryosu olan Juno ile 2007’de Oscar kazanmış; sonraki yıllarda da Young Adult ve Tully gibi ilgi çekici işlere imza atmıştı. Karantina döneminde evdeki sakarlıklarına dair  de paylaşımlar yapan Madonna, Cody’yle çalıştığı anları gördüğümüz videosuyla birlikte, “Bir yerlerinizi sakatlamış bir şekilde eve tıkılıp kalmışken ne yaparsınız? Diablo Cody’yle bir senaryo yazabilirsiniz…” diyerek iş birliğini duyurdu. 

Madonna’nın sinematik geçmişinde oyuncu, yapımcı, yönetmen ve senarist olarak yer aldığı birçok yapım var. Henüz ismi bilinmeyen bir HBO dizisi için de çalışmalarını sürdüren Diablo Cody ve Madonna’nın ortaklığından neler çıkacağını merakla bekliyoruz. Senaryonun bol miktarda müzikal referans barındırdığı gelen ilk söylentiler arasında.