Mamut Art Project 10. yılında

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan, İstanbul’un gelenekselleşen güncel sanat buluşması Mamut Art Project, 26-30 Ekim’de Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda gerçekleşiyor.

26 Ekim Çarşamba günü Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlayacak olan Mamut’ta toplamda  49 sanatçının işleri sergilenecek. Sanatçılarına, işlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmanın yanı sıra süresiz danışmanlık sağlayan Mamut Art Project, bu sene mekânın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içerikle karşımızda olacak. Mamut, yenilikçi sergi tasarımları ile dikkat çeken fiziksel mekânın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturacak. 

Maide Aybala
ve seni gördüm, eğninde bir mavi gözlerin vardı
Paspartu üzerine Suluboya, Akrilik boya, Guaj boya, Altın, 10×15 cm, (Modigliani Kadınları serisinden Jeanne)
Ci Demi
“Unutursan Darılmam” serisi
Fine Art Baskı
Mamut Art Project 2022 jürisi

Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde British Council Türkiye sanat direktörü Esra A. Aysun, iş insanı, hukukçu, koleksiyoner Mehmet Ali Bakanay, sanatçı Antonio Cosentino, sanat tarihçisi, küratör ve sanat eleştirmeni Nazlı Pektaş ve Zilberman Galeri’nin kurucusu ve koleksiyoner Moiz Zilberman yer aldı.

Jüri üyelerinin belirlediği Mamut Art Project’in 2022 sergisinde yer alacak seçkide yalnızlık, aile ilişkileri ve kökler, aidiyet, cinsel kimlik, mekân algısı gibi farklı konulara odaklanan; animasyon, fotoğraf, VR, sokak sanatları, heykel, resim, enstalasyon ve video dahil olmak üzere farklı disiplin ve tekniklerle üretim yapan sanatçılar dikkat çekiyor.

Giriş görseli: Göknur Avcı, Karga, Keçe iğneleme, Kıtık ve keçe, 17x50x65 cm