Mamut Art Project’ten yeni platform: Mamut Limited (Artist Editions)

2022’de 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren Mamut Limited (Artist Editions) isimli çevrimiçi projesini hayata geçirdi. Projenin ilk fiziksel etkinliği olan Mamut Limited Vol.I pop-up sergisi ise 1 Ekim 2023’e dek Yapı Kredi bomontiada’da ziyarete açık.

Çevrimiçi platformunda yıl boyunca özel seçkilere yer verecek olan Mamut Limited, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık. 

Projenin ilk fiziksel etkinliği olan Mamut Limited Vol.I isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, yapay zekâ, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergileniyor. Sergi katılımcıları şöyle:

Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler.

“Life in beach” Ssrisinden, Edze Ali
Fine Art Baskı, 60×34 cm
Beklentisiz Bekleyiş Serisinden, Maide A. Petek
Minyatür, 15×10 cm
Can Dagarslanı & Sophie Bogdan
Taranmış Negatif Film, Fine Art Baskı,110×110

Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alıyor. Kendini, hediye verme sanatının öncüsü olarak konumlandıran Jo Malone London ise sergi süresince İngiliz armudundan ilham alarak yaratılan favori kokularından biri olan English Pear & Freesia ile mekânı sararak ziyaretçilerin deneyimine yeni bir boyut ekleyecek.

Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Mamut Art Project, 11. edisyonunu 2024 bahar döneminde gerçekleştirecek.

Giriş görseli: Convergence, Sinem Ören
Fotoğraf: Emir Uzun