Manga uyarlama girişimlerinde sıradaki durağımız “Hellsing”

Amazon, ikonik Japon manga serisi Hellsing’in canlı aksiyon film uyarlaması için kolları sıvadı.

Proje için el sıkışılan isim, gişede büyük başarı yakalamış aksiyon serisi John Wick’i ve yakında Disney+’ta yayımlanacak The Falcon and the Winter Soldier’ı kaleme alan Derek Kolstad. Yazar, kardeşi onu Hellsing manga ve animesi ile tanıştırdığından beri seriyi uyarlamaya kararlı olduğunu söylüyor. Öyle ki, haberi ilk aldığında her şeyin bir rüya olduğunu düşünmüş.

Güven aşılayan bir yapımcı kadrosu

Hellsing uyarlamasının yapımcıları arasında, korku ve gerilim janrında oldukça deneyim sahibi olan Brian Kavanaugh-Jones’u (Insidious, Sinister, Upgrade) ve Oscar ödüllü Fred Berger’ı görüyoruz. Prodüksiyon çalışmaları devam eden Pinocchio filminden Jason Lust’ın yanı sıra Reuben Lieber ve Mike Callaghan da kadroda.

Callaghan; öncüllerine hiç benzemeyen, tutku dolu, ilgiye değer bir film ortaya çıkacağını düşünüyor: “Kouta Hirano’nun Dracula-Van Helsing mitolojisini yeniden canlandırdığı Hellsing mangası, benzeri görülmemiş bir şeydi. Bu uyarlamadan dolayı çok heyecanlıyız.”

Vampirler, gulyabaniler ve gizli örgütler

1997 – 2008 arasında yayımlanan Kouta Hirano imzalı manga serisi; öyküsünü, İngiltere’yi doğaüstü güçlerden korumaya yeminli Hellsing Organizasyonu mensubu Integra Hellsing ve vampir Alucard etrafında şekillendiriyordu. Hem Hellsing ailesinin son üyesi ve lideri, hem de Protestan Kraliyet Şövalyeleri’nin başı olan Integra; koruyucusu ve gizli silahı, ölümsüz vampir Alucard’ı kontrol edebilen tek insandı.

Serinin 2001 yılında, 13 bölümlük bir anime uyarlaması çekilmiş; devamı niteliğindeki 10 bölümlük Hellsing Ultimate ise 2006’dan 2012’ye kadar yayın hayatına devam etmişti.

Yazı: Banu Üsküdarlı

Yükleniyor...