Margaret Atwood’dan yeni çizgi roman: “War Bears”

Kör Suikastçi , Damızlık Kızın Öyküsü  ve  Ademden Önceki Yaşam  gibi romanlarıyla, 20. yüzyılın en önemli feminist yazar ve düşünürlerinden biri olan Margaret Atwood’un yeni çizgi romanı Dark Horse tarafından yayımlanacak.

76 yaşında ilk çizgi romanı Angel Catbird’ ü yine Dark Horse’tan yayımlayan Atwood, Astro Boy serisiyle tanınan Kanadalı çizer Ken Steacy’yle birlikte hayata geçirdiği War Bears ’te ilginç bir hikâye anlatacak. Kanada’da çizgi romancılığın yaygınlaştığı yıllarda Al Zurakowski isimli bir karakteri merkezine alan War Bears,  Zurakowski’nin yarattığı hayali süper kahraman Oursonette üzerinden de farklı bir olay örgüsü takip edecek. İkinci Dünya Savaşı’nın dönemin Kanadalı çizgi romancılarını nasıl etkilediğini belgeleyecek olan War Bears, üç bölümden oluşacak bir mini seri olarak kurgulanıyor.

Dark Horse’un önümüzdeki hafta gerçekleşecek Chicago Comic & Entertainment Expo’daki panelinde konuyla alakalı daha fazla detayın paylaşılması muhtemel.  Şimdilik War Bears ’in merak uyandıran kapağına göz atmakla yetiniyoruz.

warbears