Martin Freeman, "Black Panther" filminde rol alacak

Marvel sinematik evreni her yıl daha büyük prodüksiyonlarla birlikte genişlemeye devam ediyor. Stan Lee ve Jack Kirby’nin yarattığı onlarca süper kahramandan biri olan Black Panther’ın da solo filmi için hazırlıklar sürüyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde başlayan filmde Martin Freeman’ın da rol alacağı açıklandı.

İlk olarak Captain America: Civil War filminde Everett K Ross karakteriyle Marvel evrenine ilk adımını atan Martin Freeman, aynı karakteri Black Panther filminde de oynayacak. Marvel çizgi romanlarında ağırlıklı olarak Black Panther karakteriyle müttefik olarak görülen Ross’un söz konusu filmde yer alması beklense de bu konuda resmi bir açıklama gelmemişti.

Başrolünde Chadwick Boseman’ı izleyeceğimiz filmin oyuncu kadrosunda Lupita Nyong’o, Michael B. Jordan ve Forest Whitaker bulunuyor. Yönetmenliğini son olarak Creed filmiyle karşımıza çıkan genç yönetmen Ryan Coogler’ın üstleneceği film için belirlenen vizyon tarihi 16 Şubat 2018.

Martin Freeman’ı bu yıl izleyeceğimiz sinema yapımları arasında Andy Nyman ve Jeremy Dyson ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu dram filmi Ghost Stories ve post apokaliptik gerilim filmi Cargo bulunuyor.

Yükleniyor...