Martin Scorsese, 70’ler New York müziğiyle belgesele geri dönüyor

Imagine Entertainment’ın sitesinde yayımladığı Variety yazısına göre şirket, bu sene yeni bir belgesel projesi için Martin Scorsese ile çalışmayı planlıyor. Imagine Entertainment, 2018 senesinde Imagine Docs adında sadece belgesel ile ilgilenen ayrı bir bölüm açmıştı ve 2019 senesinde belgesel çalışmalarına öncelik vererek üç belgesel yapımcılığını üstlenmişti.

27 Kasım’da Netflix üzerinden yeni filmi The Irishman’i yayınlayan Martin Scorsese, 70’ler New York müziği üzerine planladığı proje ile belgesele geri dönüş yapacak. Yönetmen, daha önce de müzik ve konser üzerine belgeseller çekmişti. Bunlar arasında en iyi konser belgeselleri arasında gösterilen The Last Waltz, Grammy ödülü kazanmış No Direction Home: Bob Dylan ve Shine a Light, George Harrison: Living in the Material World, Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese yer almakta.

Geçen sene Imagine Docs ekibine katılan Sara Bernstein yaptığı açıklamada Apple TV+ ile görüşüldüğünü onaylarken bu proje için heyecanlı olan birçok farklı dağıtım şirketi olduğunu ve onlarla da görüşmelere devam edeceğini açıkladı.

Şu an için filmin konusunun detayları saklanırken dağıtım şirketleri ile olan görüşmeler devam etmekte.

(Yazı: Eylül Aytan)