Martin Scorsese’nin Netflix filmi “The Irishman”den merak kabartan görüntüler

Yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren Martin Scorsese’nin Netflix’te yayınlanacak gangster filmi The Irishman’den ilk fragman paylaşıldı.

Geçtiğimiz yaz Bob Dylan belgeseliyle Netflix’te boy gösteren Scorsese, The Irishman’de türün büyük yıldızları Robert DeNiro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi bir araya getiriyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ray Romano, Anna Paquin, Jesse Plemons ve Harvey Keitel gibilerine de rastlıyoruz. Charles Brandt’in 2004’te yayımlanan biyografik kitabı I Heard You Paint Houses’dan uyarlanan filmin senaryosu da Schindler’s List senaristi Steven Zillian imzası taşıyor.

Prömiyerini 27 Eylül’de başlayacak New York Film Festival kapsamında yapacak The Irishman, 2016’dan beri gündemde. Çekimleri 2017’de başlayan film yaklaşık 160 milyon dolarlık prodüksiyon bütçesiyle, Scorsese filmografisinin “en masraflı” yapımlarından biri. İkinci Dünya Savaşı’na katılmış bir eski asker olan ve mafya için kiralık katil olarak çalışan Frank “The Irishman” Sheeran’ın öyküsünü anlatan film, 27 Kasım itibariyle Netflix’te izlenebilecek.