Kraliçe İkinci Elizabeth'in gençliğini konu eden "The Crown" dizisinden fragman

The Last King Of Scotland, The Queen ve Frost / Nixon gibi filmlerin senaristi Peter Morgan’ın yaratıcısı olduğu The Crown isimli dizi, Kraliçe İkinci Elizabeth’in gençlik yıllarını konu ediyor. Başrolünde Claire Foy’u izleyeceğimiz The Crown‘ın ilk sezonu, 4 Kasım’da Netflix’te olacak.


Dizide 20’li yaşlarının ortasında ve yeni evli bir kadın olarak göreceğimiz İkinci Elizabeth’in Winston Churchill’le arasındaki iletişime dair de önemli detaylar The Crown‘da karşımıza çıkacak. Oyuncu kadrosunda Matt Smith, John Lithgow ve Victoria Hamilton gibi isimlerin yer aldığı dizinin yapımcıları arasında Billy Elliot, The Reader ve Hours gibi filmlerin yönetmeni Stephen Daldry de bulunuyor. Ayrıca Daldry, The Crown‘ın 10 bölümlük ilk sezonunda bir bölümün de yönetmenliğini üstleniyor.

Diziden yayınlanan ilk fragman aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

Daha önce Crossbones ve White Heat gibi televizyon yapımlarında rol alan Claire Foy, son olarak başrolünde Maggie Smith’i izlediğimiz The Lady in the Van‘de karşımıza çıkmıştı. The Crown‘ın Netflix’in en yüksek bütçeli yapımlarından biri olduğu da biliniyor. Netflix’in Londra ofisinde kanal adına açıklamalar yapan kanalın direktörlerinden Ted Sarandos, birçok kanalın karşılamakta zorluk çekeceği bir bütçeyi bu diziye ayırdıklarını ve anlatılan hikayenin böyle bir yatırımı hak ettiğini dile getirdi.