Marvel sinematik evreninde yeni dönem “Eternals”la başlıyor

Marvel’ın Phase 4 yapımlarından en iddialısı, vizyon tarihine haftalar kala bir başka resmî fragmanla tansiyon yükseltiyor. Yönetmeni, oyuncu kadrosu ve anlatacağı macerayla büyük merak uyandıran Eternals’ı 5 Kasım’da izleyeceğiz.


Yönetmen koltuğunda Nomadland’le tarihî bir Oscar zaferi yaşayan Chloé Zhao var. Avengers: Endgame ile Thanos’un mağlup edilmesinin ardından Eternals ekibi, ezeli düşmanları Deviantların olası geri dönüşüne hazırlık yapmakta. DC’nin New Gods sagasına bir cevap niteliğinde olan Eternals, Phase 4’un kozmik hikâyeleri ekrana taşıma planının çok önemli bir parçası. Marvel sinematik evreninin yeni döneminde farklı maceralarını da izleyeceğimizi tahmin ettiğimiz 10 yeni karakteri perdeye taşıyacak olmasıyla da Eternals’a farklı anlamlar yükleniyor. 

Büyük bütçeli, bol görsel efektli süper kahraman yapımlarının son yıllarda Akademi’den elinin boş döndüğü süreç, Black Panther’ın En İyi Film kategorisindeki adaylığı ile birlikte kırılma göstermişti. Gerek vizyona gireceği dönemi gerek Zhao’nun yönetmenliği üstlenmiş olmasıyla Eternals’ın, Marvel sinematik evreninde Oscar umutlarını taze tuttuğunu söyleyebiliriz.

Oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Kit Harrington, Salma Hayek, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry gibi isimleri gördüğümüz Eternals’ın taptaze fragmanı burada

Yaklaşan diğer Marvel filmlerinin takvimi de an itibariyle şöyle gözüküyor:

Spider-Man: No Way Home – 17 Aralık 2021
Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 25 Mart 2022
Thor: Love and Thunder – 6 Mayıs 2022
Black Panther: Wakanda Forever – 8 Temmuz 2022
The Marvels – 11 Kasım 2022
Ant‑Man / Wasp: Quantumania – 17 Şubat 2023
Guardians of the Galaxy Vol. 3 – 5 Mayıs 2023