Marvel ve Netmarble’dan yeni bir RPG mobil oyunu

Marvel Future Fight’ı hayatımıza sokan oyun geliştiricisi Netmarble Corp., Marvel evrenine geri dönüyor. Marvel ile yeni ortak proje MARVEL Future Revolution, Marvel evreninin ilk açık dünya mobil oyunu olarak dikkat çekiyor.

Marvel Comics’in çeşitli serileriyle tanıdığımız Mark Sumerak’ın hikâyesini yazdığı oyun, 1 Mart 2020’de PAX East’te duyuruldu. ‘Omega Flight’ üyesi olarak süper kahramanların parçası olacağımız oyunda, her Marvel macerasında olduğu gibi kötülerin evreni ele geçirme planlarına son vermek amaçlanıyor. 

Netmarble cephesinden Andy Kang yaptığı açıklamada Marvel ile iş birliğinden duydukları memnuniyeti şöyle ifade etti: “Marvel ile ortaklığmızdan dolayı çok heyecanlıyız. MARVEL Future Fight’ın 5. yılı dolmak üzereyken, açık dünya deneyimi içeren yeni bir mobil oyun ile hayranların karşısına çıkacağız.” 

MARVEL tarafından Bill Rosemann, oyunun getirdiği yenilikleri açıkladı: “Marvel evreninde açık dünya deneyimi eşsiz bir fırsat olarak karşımıza çıkacak. Marvel Future Revolution oyuncuların kahramanlarla açık evrende gezme şansına erişmenin ötesinde, kahramanlarının ne giydiklerine bile oyunculara karar verecek.”

Oyunun tamamı 3D olarak tasarlanmış, ayrıca görsellerin AAA kalitesinde olması dikkat çekiyor. Oyunda Captain America, Captain Marvel, Spider-Man ve Doctor Strange gibi kahramanlarla oynama şansına erişeceğiz. Xandearth ve Sakaar gibi mekânları da ziyaret etme fırsatımız olacak.

Yazı: Can Özsoy