Marvel Studios başkanı Kevin Feige yeni bir “Star Wars” filmi için kolları sıvadı

Marvel Studios’un başkanı ve Marvel’in pek çok başarılı sinema uyarlamasının yapımcısı Kevin Feige’in büyük hayranı olduğu Star Wars serisine eklenecek yeni bir film için hazırlıklara başladığı, hatta başrol için epey büyük (ve henüz açıklanmayan) bir erkek oyuncuyla anlaştığı söyleniyor. The Hollywood Reporter’ın duyurduğu haberi Walt Disney Studios’un yaratıcı başkanı da şu sözlerle onayladı:

“Skywalker öyküsünün sona ermesiyle beraber Kathy [Kennedy] Star Wars evreninde yeni bir dönem açmaya hazırlanıyor, ve Kevin’in seriye olan büyük hayranlığını bildiğimiz için bu muhteşem prodüktör ikilinin beraber bir Star Wars filmi yapması bize mantıklı geliyor.”

Bu gelişmelerin arkasında yatan farklı söylentiler de söz konusu. Bir süredir Lucasfilm’in başına geçme ihtimalinden söz edilen Feige’in, Star Wars evreninden The Last Jedi, Rogue One ve tarihin ile zarar eden Star Wars filmi olan Solo’da çıkan çeşitli sorunlar sonrasında, Lucasfilm’e taze bir yaklaşım getirmesi umuduyla işe alınacağı konuşuluyor. 2008’de göreve başladığı Marvel Cinematic Universe’ü geçen on yıl süresinde ardı ardına gelen hit filmlerle zirveye taşıyan Feige’in, bu başarıyı Lucasfilm’e de taşıyacağının düşünüldüğü açık olarak ortada. Üstelik Avengers – Endgame ile dev bir seriyi epik bir finale taşıyan Feige’in yeni projeler için ellerinin kaşındığını tahmin edebiliyoruz.

Star Wars severleri heyecanlandıracak bir başka haberimiz de EA Games’in yeni oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order’dan. 15 Kasım’da yayınlanacak oyundan “Cal’s Mission” başlıklı bir fragman paylaşıldı.