Marvel’ın dizi yağmurunda sırada “Hawkeye” var

Mad Men senaristi Jonathan Igla, yapımcı olarak yer aldığı Sorry For Your Loss ve Bridgerton’ın ardından Marvel evrenine yelken açtı. Uzun bir aranın ardından senarist olarak yer aldığı ilk iş olan Hawkeye, Marvel Studios’un övgüler toplayarak genişleyen dizi açılımının yeni halkası.

Disney+’ta 24 Kasım’da prömiyer yapacak dizide başrolde söz konusu karaktere Marvel sinematik evreni yapımlarında da hayat veren Jeremy Renner var. Yetkililer önceki Marvel dizileri WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier ve Loki’de olduğu gibi Hawkeye’a da bir film projesi gibi yaklaştıklarını söylüyor. Yayımlanan ilk fragmandan da bunu kanıtlar nitelikte. Buradan izlenebilir.

Geniş oyuncu kadrosunda heyecan verici isimlere rastlamak mümkün. Midsommar’daki performansının ardından Marvel evrenine ilk adımını Black Widow filmiyle atan Florence Pugh, bir kez daha Yelena Belova karakteriyle kamera karşısında. Marvel evrenindeki kimi maceralarda Hawkette ve Lady Hawkeye mahlaslarıyla da gördüğümüz Kate Bishop’ı Hailee Steinfeld, annesi Eleanor Bishop’ı da Conjuring filmleriyle tanınan Vera Farmiga canlandırmakta. Hawkeye, öncülü dizilerin yarattığı beklentiyi karşılayacak mı, merak konusu.

Yükleniyor...