Disney+’ın Marvel kuşağına “Nick Fury” dizisi de eklendi

Samuel L. Jackson’ı, 2008 yılından beri Marvel sinematik evreninin çeşitli filmlerinde canlandırdığı S.H.I.E.L.D ajanı Nick Fury rolüyle, karaktere özel dizisinde izlemeye devam edeceğiz. Mr. Robot, Berlin Station gibi dizilerin yapımcılarından Kyle Bradstreet de yazar kadrosunda. 

Söz konusu projenin, Marvel Studios’un Disney+ ortaklığı ile yayınlayacağı en büyük bütçeli yapımlardan birisi olacağı konuşuluyor. Nick Fury’yi en son Spider-man: Far From Home’un post-credit sahnesinde Skrull gemisinde uzayın derinliklerine doğru yol alırken görmüştük. Fury’nin bu uzay yolculuğunun nereye ve neden yapıldığının cevabını büyük olasılıkla yakında vizyona girecek Eternals ya da Captain Marvel 2 ile alacağız.

Marvel Studios, pandeminin ardından odağını dizi projelerine çevirmiş durumda.Yeni yapımların yine tüm hikâyeleri birbirine bağlayacak tek bir olay örgüsünden oluşması muhtemel. 

Yaklaşan Marvel yapımları

Bu senenin sonlarında yayına başlayacak WandaVision dizisinden ilk fragman merak uyandırmıştı. Dizinin gelecek Doctor Strange filmi Multiverse of Madness ile bağlantılı olması yönünde güçlü teoriler ortaya atılıyor. 

Chris Evans’ın canlandırdığı Captain America’ya Marvel sinematik evreninde “Phase 3”yi kapatan büyük savaşın ardından veda etmiştik. Kaptanın sıkı dostları, The Falcon and the Winter Soldier dizisiyle karşımızda olacak. 

Kuzey mitolojisi tanrılarından Loki’yi merkezine alacak ve henüz detayları açıklanmayan Loki dizisi de 2021’de izleyici karşısına çıkacak. Infinity War’da öldüğünü gördüğümüz Loki’nin kaderi hâlâ belirsizliğini korurken, Ant-Man‘in 3. filmiyle ilgili çıkan haberlere göre bu boşluk, en az Loki kadar kompleks bir kötü olan Kang karakteri ile doldurulacak gibi görünüyor. 

Hawkeye, Moon Knight ve Ms. Marvel yakın gelecekte prodüksiyonu başlayacak yapımlar arasında. Disney+ platformunun Marvel kuşağında izleyeceğimiz She-Hulk serisinde de Tatiana Maslany’nin başrolde olacağı açıklandı.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...