Insomniac Games’in Wolverine hayali gerçek oluyor

Marvel evreninin aksi ama çok sevilen karakteri Wolverine’i merkezine alan bir video oyunu yaklaşıyor. Üstelik, 2018 yapımı Marvel’s Spider-Man’in geliştiricisi Insomniac Games’den!

Yakın gelecekte yayımlanacak kimi yeni oyunların tanıtıldığı ​​PlayStation Showcase etkinliğinde kısa bir teaser ile duyurulan Marvel’s Wolverine için çalışmalar an itibariyle sürüyor. Insomniac Games ekibinden Ryan Schneider, Marvel’s Spider-Man’in hazırlık sürecinde de kendi aralarında sıklıkla Wolverine’i odağına alan bir oyun hayali kurduklarını ve Peter Parker ile Logan arasında kimi benzerlikler gördüklerini ifade ediyor: “İkisi de kendini korumaya gücü yetmeyenleri korumaya adanmış karakterler.”

Yaklaşık 1 dakika uzunluğundaki ilk teaser, oyuna dair çok fazla detayı açık etmiyor. James Carr’ın “The Dark End of the Street” şarkısının duyulduğu bir bardayız. X-Men hikâyelerinde de sıkça görülen The Princess Bar. Ortalık darmadağın, herkes yerlerde ama yüzünü görmediğimiz, elleri kanlı bir kişi sakince içkisini yudumluyor. Ta ki yerde yatanlardan biri sessizce kalkıp bıçakla arkasından yaklaşana kadar… Marvel’s Wolverine’in duyuru teaser’ını buradan izleyebilirsiniz. 

Oyunun yayın tarihi henüz açıklanmadı, detaylar için takipte kalın.

Yaklaşan bir diğer Marvel oyunu

Mart 2022’de PlayStation, XBOX ve PC’ye uygun formatlarda piyasaya çıkacak Marvel’s Midnight Suns, oyuncuları “bir süper kahraman gibi düşünme”ye çağırıyor. Stratejik bir RPG oyunu olan Midnight Suns, kataloğunda türün en başarılı oyunlarından Civilization VI’i barındıran 2K Games etiketi taşımasıyla, bu iddianın altından kalkabilecek gibi görünmekte.

Oyunun baş kötüsü, Marvel evreninin en korkutucu ve şeytani karakterlerinden Lilith. Tüm Şeytanların Annesi olarak bilinen Lilith, Earth-616 anlatısının bir parçası olan Rise of the Midnight Sons’da da kahramanların başına bela olmuştu. Yaklaşan oyunun, bu maceradan ilhamla yaratıldığı biliniyor.

Detaylar için buraya. 

Yükleniyor...