Marvel diyor ki: “Bir süper kahraman gibi düşünün”

Sinematik evreniyle 2000’lere damga vuran Marvel, video oyunu kanadında henüz arzuladığı başarıya ulaşabilmiş değil. 2K ile güçlerini birleştirerek oluşturdukları Marvel’s Midnight Suns’ın, önceki denemelerden farklı bir deneyim sunacağı aşikâr.

Süper kahraman âleminden simaları video oyunu evreninde çoğunlukla Mortal Kombat ve Street Fighter benzeri dövüş oyunlarında görüyoruz. Marvel’s Midnight Suns ise olaya farklı bir açıdan yaklaşarak, oyuncuları “bir süper kahraman gibi düşünme”ye çağırıyor. Stratejik bir RPG oyunu olan Midnight Suns, kataloğunda türün en başarılı oyunlarından Civilization VI’i barındıran 2K Games etiketi taşımasıyla, bu iddianın altından kalkabilecek gibi görünmekte.

Mart 2022’de PlayStation, XBOX ve PC’ye uygun formatlarda piyasaya çıkacak Marvel’s Midnight Suns’dan oynanış görüntüleri ve sinematik sekansları derleyen yeni bir tanıtım klibi paylaşıldı. Çeşitli kartlarla toplanan dövüş yetenekleriyle, savaş alanında nasıl ustalaşabildiğine dair ilk ipuçlarını da barındıran video hemen aşağıda.

Oyuncular her kapışmada 3 kahramanı kontrol edecek. Bunlardan biri, oyun için tasarlanan ve Marvel evreninde karşımıza ilk kez bir video oyunuyla çıkan nadir karakterlerden biri olacak The Hunter. Diğer 2 kahraman ise The Avengers, X-Men, Runaways gibi Marvel ekiplerindeki karakterlerden seçiliyor. Tanıtım kliplerinde Blade, Ghost Rider gibi kahramanları da kısa kısa görüyoruz. Üst düzey dövüş yeteneklerinin ötesinde taktiksel bir yaklaşımla başarının mümkün olacağından bahsediliyor. 

Oyunun baş kötüsü, Marvel evreninin en korkutucu ve şeytani karakterlerinden Lilith. Tüm Şeytanların Annesi olarak bilinen Lilith, Earth-616 anlatısının bir parçası olan Rise of the Midnight Sons’da da kahramanların başına bela olmuştu. Yaklaşan oyunun, bu maceradan ilhamla yaratıldığı biliniyor.

Yükleniyor...