Marvel - HULU ortaklığıyla dört yeni animasyon serisi geliyor

Marvel ve Netflix ortaklığının yavaş yavaş sona erdiği bugünlerde sürpriz bir haberle karşılaştık. Bu kez HULU’yla iş birliğine giden Marvel, kanalla dört yeni animasyon serisi için anlaşmaya vardı.

M.O.D.O.K., Tigra & Dazzler, Hit-Monkey ve Marvel hayranlarının favorilerinden biri olan Howard The Duck için yeni seriler hazırlayacak Marvel ve HULU, Netflix iş birliğinde olduğu gibi bu karakterleri aynı evrende buluşturan bir başka seri de kurguluyor. Bu serinin ismi de The Offenders olacak. Marvel’ın sinematik evreninin kritik figürlerinden biri olan Jeph Loeb’in her birinin yapımcısı olarak yer alacağı yeni animasyon serileri, senarist olarak da yıldız isimleri bir araya getirecek.

Kocaman kafalı ama epey ufak vücutlu bir süper kötü olan M.O.D.O.K.’u merkezine taşıyacak olan Marvel’s M.O.D.O.K., karakteri ailesini ve suç örgütünü organize ederken yaşadığı zorluklarla ekrana taşıyacak. Patton Oswalt ve Jordan Blum bu dizinin senaristleri.

Marvel’s Tigra & Dazzler Show da iki en iyi arkadaş olan süper kahramanlar Tigra ve Dazzler’ın Los Angeles’taki ünlü güçlüler arasındaki yerini almak için verdikleri mücadeleye odaklanacak. Senarist ekibi de Erica Rivinoja ve Chelsea Handler’dan oluşuyor.

Tokyo’nun yer altı dünyasına dalacak Marvel’s Hit-Monkey, bir seri katilin hayaleti tarafından yetiştirilmiş bir Japon maymunun maceralarını karanlık bir komediyle anlatacak. İntikam peşinde koşan Hit-Monkey’nin animasyon uyarlamasını Will Speck ve Josh Gordon kaleme alıyor.

Yeni açıklanan dörtlüden en büyük heyecan yaratan serinin Marvel’s Howard The Duck olduğu aşikar. Çizgi roman dünyasının en büyük kahramanlarından biri olan Kevin Smith ve birçok yetişkin animasyonunun senaristi Dave Willis’in senaryosunu yazacağı Marvel’s Howard The Duck, quack-fu ustası huysuz kahramanımızı seneler sonra sinematik evrene taşıyor. Hatırlatmakta fayda var, Marvel’ın ilk uzun metraj filmi 1986 yapımı Howard the Duck filmi olmuştu.

Henüz bu dört seri ve The Offenders için bir yayın takvimi paylaşılmadı.