Zendaya, Marvel sinematik evrenindeki geleceğine şüpheyle bakıyor

5 yıldan fazladır Spider-Man filmlerinde MJ lakaplı Michelle Jones karakterini canlandıran Zendaya, Spider-Man: No Way Home’dan sonra serinin başka bir filminde rol alma fikrine pek sıcak bakmıyor.

Entertainment News’a konuşan Emmy ödüllü oyuncu, ilk filmde rol aldığında 19 yaşında olduğunu ve birlikte büyüdüğü bir efsanenin parçası olmanın fazlasıyla özel hissettirdiğini söylüyor. Önümüzdeki hafta vizyona girecek yeni Space Jam filminde rol almak da benzer duygular yaşatmış. 

Zendaya her ne kadar Spider-Man deneyiminden ötürü kendini şanslı hissetse de serideki 3 filmin kariyeri için yeterli olduğu düşünmekte. Sony Pictures ve Marvel Studios ile 2019’da yaptığı anlaşmanın bir parçası olan Spider-Man: No Way Home’un acısıyla tatlısıyla eğlenceli bir deneyim olduğunu söyleyen Zendaya, ekip arkadaşlarıyla projeyi özümseyip hatırı sayılır bir mesai ayırdıklarını söylüyor. 

Peter Parker’ımız Tom Holland ise bu yılın başlarında verdiği bir röportajda “Sözleşmemin bitmesiyle son Spidey filmim olsam da beni ne zaman geri isterlerse hızlı kalp atışlarımla orada olacağım. Bu muhteşem dünyanın bir parçası olmayı her dakika sevdim. Hayatımı iyi bir şekilde değiştirdi, burada olduğum için çok şanslıyım. Eğer beni geri istemezlerse de çok mutlu bir insan olarak gün batımına doğru yürüyeceğim çünkü inanılmaz bir yolculuktu.” diyor.

Filmde kimler var?

Çekirdek kadroyu (Zendaya, Tom Holland ve Jacob Batalon) muhtemelen son kez bir arada izleyeceğimiz film 17 Aralık’ta vizyonda olacak. Yönetmen koltuğunda Spider-Man: Homecoming ve Spider-Man: Far From Home filmlerin de olduğu gibi Jon Watts var. Senaryoyu ise söz konusu filmlerin yanı sıra Ant-Man & Wasp için de birlikte çalışan Chris McKenna ve Erik Sommers yazdı.

Marvel sinematik evreninde 6. kez Peter Parker olarak kamera karşısına geçen Tom Holland’ın yanı sıra Zendaya (MJ), Jacob Batalon (Ned), Tony Revolori (Flash Thompson), Anjourie Rice (Betty), Hannibal Buress (Coach Wilson), JB Smoove (Julius Dell), Marisa Tomei (May Hala), Jon Favreau (Happy) ve JK Simmons (J. Jonah Jameson), yeni macera için geri dönen isimler.

Marvel filmlerinin Doctor Strange’i Benedict Cumberbatch de Spider-Man: No Way Home’da, Tony Stark’ın vedasıyla oluşan akıl hocası boşluğunu dolduracak. Çizgi romanlarda Spidey’nin gerçek kimliği ortaya çıktıktan sonra herkesin bu bilgiyi unutmasını sağlayan bir büyü yapan Strange’in filmde de benzer bir göreve soyunacağı tahmin ediliyor.

Yazı: Açelya Eren