“Marvel’s Avengers” oyunundan Iron-Man için özel klip

Sinematik evreninde yeni bir faza geçen Marvel, video oyun aleminde Avengers ekibini bir arada tutmaya devam ediyor. Square Enix’in 2020’de yayınlanacağı Marvel’s Avengers oynundan Iron-Man karakterine odaklanan kısa bir tanıtım klibi paylaşıldı.

İlk olarak 2017’de yine E3 kapsamında duyurulan ve sonrasında pek bir güncelleme alınamayan oyun, büyük bir faciaya dönen bir kutlamanın ardından dağılan Avengers kahramanlarının, yıllar sonra yine gezegeni kurtarmak için bir araya gelişini konu ediyor. Thor, Iron-Man, Captain America, Hulk ve Black Widow gibi popüler Marvel karakterlerini kontrol edebileceğiniz oyundan paylaşılan yeni klip, Tony Stark ve farklı Iron Man kostümlerine kısa bir bakış sunuyor. Oyunun resmî Twitter hesabından yapılan paylaşımda Stark’ın “kendisi dışında” tüm problemler için bir çözümü olduğu vurgusu yapıldı.

Oyunun beta versiyonu, ilk olarak PlayStation 4’e uygun bir şekilde yayınlanacak. Resmî yayın tarihi ise 15 Mayıs 2020. PlayStation’ın yanı sıra XBOX One, PC ve Google’ın yeni oyun platformu Stadia’da da oynanabilecek Marvel’s Avengers’ın geliştiricileri, 2015’te yayınlanan Rise of the Tomb Raider’ın arkasındaki Crystal Dynamics ve Eidos Montréal.