Mary-Louise Parker ve Nick Offerman, Colin Kaepernick’in ebeveynleri rolünde

Ava DuVernay’in aktivist sporcu Colin Kaepernick’in hayatını bir diziye dönüştüreceği temmuz ayında duyurulmuştu. Oscar adayı belgesel 13th ve Emmy ödüllü mini dizi When They See Us’ta Netflix ile işbirliği yapmış DuVernay’i Martin Luther King odaklı Selma filminden de hatırlıyoruz. Colin in Black and White isimli dizi Netflix’te yayımlanacak. Oyuncu kadrosu da şekilleniyor.

Altı bölümlük dizide Kaepernick’in lise yıllarını Jaden Michael’ın canlandıracağı açıklanmıştı. Ebeveynler Teresa Kaepernick ve Rick Kaepernick’i ise Weeds ve Blacklist dizileriyle tanınan Mary-Louise Parker ile Parks & Recreation ve Devs gibi televizyon yapımlarında izlediğimiz Nick Offerman canlandıracak. 

Teresa-Rick Kaepernick çifti, Colin’i henüz 5 haftalıkken evlat edinmişti. Dizinin odak noktasında da beyaz bir ailenin Siyah çocuğu olarak büyümesi yer alıyor. Bir anlamda kişiliğinin oluşum sürecine ve karakterinin oturmasına tanıklık edeceğiz. 

Colin Kaepernick neden bir efsane?

2016 senesi temmuz ayı… ABD’nin çeşitli kentlerinde polis şiddeti had safhada. Siyahların birçok kez beyaz polis memurları tarafından katledilmesi, zamanla kitlesel bir tepkiye dönüştü. O günlerde Amerikan futbol takımı San Francisco 49ers’da oynayan Colin Kaepernick, sarsıcı bir eyleme imza attı. Maçtan önce çalınan ABD milli marşı sırasında diz çökerek sosyal adaletsizliği, polis şiddetini protesto etti ve ülkede büyük bir tartışma başlattı. 

Onun tüm sezon boyunca devam eden protestosunu Donald Trump dahi eleştirdi. Kaepernick sezon bitiminde takımdan çıkarıldı ve Amerikan Ulusal Futbol Ligi tarafından 30 yaşında “emekli” ilan edildi. Çok geçmeden, kara listeye alındığı ortaya çıkacaktı. İçinde bulunulan politik atmosfer, Kaepernick’in eylemlerinin bugün için ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor şüphesiz.

Yoldaki 3 Ava DuVernay filmi

DMZ

Şu sıralar çekimleri devam eden film, Brian Wood’un aynı isimli çizgi romanından uyarlanıyor. Amerika’da iç savaşın patlak verdiği bir gelecekte geçen filmde Manhattan silahsız bölge ilan ediliyor. DMZ’nin oyuncu kadrosunda Rosario Dawson, Benjamin Bratt ve Hoon Lee var.

The New Gods

DuVernay’in merak uyandıran bir diğer çizgi roman uyarlaması. DC Comics’in sevilen serisini beyazperdede görmemize daha birkaç yıl var. Fakat serinin favori kötülerinden Darkseid ve Female Furies’in filmde yer alacağı biliniyor.

Battle of Versailles

HBO Max’te yayımlanacak film 2016’dan bu yana gündemde. Fakat henüz prodüksiyon aşamasına geçilmiş değil. Konumuz: 1973’teki tarihi Versay Savaşı defilesi; Yves Saint Laurent ve Pierre Cardin gibi Fransız moda tasarımcılarının, Amerikalı tasarımcılar Oscar de la Renta, Bill Blass, Anne Klein ve Halston ile olan rekabeti.

Yükleniyor...