Mastodon üyesi Brann Dailor’dan DC Comics çizgi romanı için bestelenmiş bir şarkı

Grammy ödüllü progresif metal grubu Mastodon’un çizgi roman dünyasıyla olan dirsek teması yeni bir boyut kazanıyor.

Grubun davulcusu ve vokalistlerinden de biri olan Brann Dailor, DC Comics’in geçtiğimiz hafta yayımlanan yeni çizgi romanı Dark Days: The Road to Metal ’dan ilham alan bir şarkı yayınladı. “Red Death” ismini taşıyan şarkı, aynı zamanda Brann Dailor’ın bugüne dek yayınladığı ilk solo kayıt olma özelliği de taşıyor.

Scott Snyder, James Tynion IV, Jim Lee, John Romita Jr. ve Andy Kubert gibi çizgi roman dünyasının yıldız isimlerinin elinden çıkma DC Comics serisi, Batman’in baş kahramanı olduğu ve DC evreninin en geniş zamana yayılan maceralarından biri. Joker, Flash, Wonder Woman gibi birçok popüler DC karakterinin de yer aldığı serinin en yeni yayını, Dark Knights: Metal ’da yaşanan olayların öncesini konu ediyor.

Çizgi roman için hazırlanan “Red Death” isimli soundtrack için de yıldızlarla dolu bir ekip bir araya geldi. Brann Dailor’ın bu kez yalnızca vokalist olarak yer aldığı kayıtta, davulların başındaki isim The Dillinger Escape Plan’den tanıdığımız Gil Sharone, bas gitarda Eminem ve Twenty One Pilots gibi isimlerle çalışmış ödüllü prodüktör Mike Elizondo ve gitarlarda eski Marilyn Manson gitaristi ve film müziği bestecisi Tyler Bates bulunuyor. Söz konusu şarkıyı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

Yükleniyor...