Mastodon yeni albüm için iştah kabartmaya devam ediyor

Atlanta çıkışlı progresif metal grubu Mastodon’un yeni albümüne dair ilk sinyalleri geçtiğimiz aylarda gitarist Bill Kelliher vermişti. Karantina sürecinden önce 20 şarkı üzerine çalıştıklarını dillendiren Kelliher, yarıda kalan kayıtları tamamlamak üzere buluşacaklarını açıklamıştı. Şimdiyse grubun yetenekli davulcusu Brann Dailor’dan merak uyandıran ipuçları geldi.

Son albümü Emperor of Sand’i üç yıl önce yayımlayan ekip, yeni albüm için 2021’e işaret ediyor. Brann Dailor, Metal Hammer’a verdiği röportajda sekizinci Mastodon albümünün birçok farklı estetiği içinde barındıracağına değindi. “Büyük gitar riffleri”nin hâkim olduğu parçaların yanı sıra gitarist Brent Hinds’in takip etmesi güç kompozisyonlarıyla yoğun bir progresif rock etkisinden bahsediyor Dailor: “Brent’in bazı gitar jimnastikleri, şimdiye kadar üzerine davul çalmakta en zorlandığım partisyonlar oldu.” Ayrıca Mastodon’un sarmal melodik yapılarına aşina olan dinleyicileri yeni albümde birçok doom sekansının da beklediğini söylüyor Brann Dailor.

Grammy ödüllü grubun yeni albümüyle buluşmadan önce Bill & Ted: Face The Music filmi için yaptıkları yeni besteyi dinleyeceğiz. Söylentilere göre grup üyeleri filmde de rol almış. Kimi Mastodon üyelerinin Game of Thrones için kamera karşısına geçtiğini düşününce, ekibin sinematik kariyeri için de heyecan verici bir yeni adım bizi bekliyor olabilir.

Yükleniyor...