Matthew McConaughey, Stephen King uyarlaması “The Dark Tower” filmi için karar aşamasında

Henüz kesin olmamakla birlikte Matthew McConaughey’nin, Sony ve MRC ortak yapımı Stephen King uyarlaması, The Dark Tower’da rol alacak isimlerden biri olacağı konuşuluyor.

Birkaç ay önce belli olan detayların ardından vizyona giriş tarihi Ocak 2017 olarak açıklanan Stephen King uyarlaması The Dark Tower‘ın yönetmenliğini Nikolaj Arcel’in yapacağı da duyurulmuştu. Sony ve MRC’nin ortak yapımı filmde yer alacak oyuncularla ilgili dedikodular gelmeye başladı. Henüz kesin olmayan haberlere göre filmin senaryosu Matthew McConaughey’e gönderildi ve karar vermesi bekleniyor.

Stephen King’in bir diğer postapokalitpik romanı olan The Stand‘in televizyon için yapılacak uyarlamasının, sekiz bölümden oluşacak bir mini seri olacağı ve dizide yer alacağı duyurulan Matthew McConaughey’nin, Randall Flagg karakterini canlandırması planlanıyordu. Nikolaj Arcel’in yönetmenliğini yapacağı The Dark Tower‘da da Randall Flagg veya Man In Black olarak da bilinen karakter için önerilen Matthew McConaughey’den gelecek haberleri merakla bekliyoruz.