Avustralyalı oyuncu Abbey Lee, Stephen King uyarlaması "The Dark Tower"da rol alacak

Geçtiğimiz yıl Mad Max: Fury Road’da sergilediği etkileyici performansla dikkat çeken Avustralyalı model ve oyuncu Abbey Lee, oyuncu kadrosunda Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin de yer aldığı Stephen King uyarlaması The Dark Tower‘da rol alacak.

Son olarak Mads Mikkelsen ve Alicia Vikkander’li A Royal Affair filmiyle karşımıza çıkan Danimarkalı yönetmen Nikolaj Arcel’in çekeceği film 2017’de vizyonda olacak. Stephen King’in en popüler serilerinden biri olan The Dark Tower‘ın ilk romanı olan The Gunslinger‘dan uyarlanacak olan filmin senaryosunu da Jeff Pinkner ve Akiva Goldsman yazıyor. 1978 – 1981 yılları arasında yayımlanan beş kısa hikayenin biraraya gelmesiyle oluşan roman, King tarafından da kariyerinin başyapıtlarından biri olarak tanımlanıyor. Avustralyalı oyuncu Abbey Lee, The Dark Tower filminde Tirana isimli bir kötü karakteri canlandıracak.

2011 yılında bir film üçlemesi ve bu filmlere bağlı olarak ilerleyen bir televizyon mini serisi olarak gündeme gelen uyarlama NBC’nin bir süre sonra geri çekilmesiyle rafa kaldırılmıştı. Sony Pictures ve Media Rights Capital ortaklığıyla sinemaya uyarlanan filmin 13 Ocak 2017’de gösterimde olması planlanıyor.

Abbey Lee, önümüzdeki cuma günü Türkiye’de vizyona girecek olan Gods Of Egypt‘te Gerard Butler ve Nikolaj Coster-Waldau gibi isimlerle birlikte rol alıyor. Söz konusu filmin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.


Yükleniyor...