Maynard James Keenan biyografisi "A Perfect Union of Contrary Things", 8 Kasım'da yayınlanıyor

Tool, A Perfect Circle ve Puscifer gibi gruplarıyla tanınan Maynard James Keenan’ın hayat hikayesi ve üç grubuna dair detayların yer alacağı A Perfect Union of Contrary Things isimli kitap, 8 Kasım’da satışa sunuluyor. Keenan’la otuz yılı aşkın süredir arkadaş olan Sarah Jensen’in yazdığı kitap, Backbeat Books tarafından basılıyor.

Keenan’ın da hazırlık aşamalarında Jensen’a eşlik ettiği kitapta, müzisyenin orduda geçirdiği yıllardan bir pet shop’ta çalıştığı döneme, sanat okulu yıllarından şarap yapımına kendini adadığı döneme ilginç detaylar yer alacak. Tool’un birçok albümü için görseller hazırlayan ünlü sanatçı Alex Grey’in ön sözüyle açılacak olan kitapta, Maynard James Keenan’dan da alıntılar yer alacak.

MAYNARD KİTAP

Bu arada Tool’un yeni albümü için bekleyiş sürüyor. Son Tool albümü 10.000 Days‘in ardından 10 yıl geçmiş durumda. Sürekli çeşitli haberler ve söylentiler ortaya çıksa da henüz yoldaki Tool albümüne dair resmi bir açıklama gelmiş değil. Son iddialar, albümde çeşitli şarkılarda Guns ‘N Roses üyelerinin Tool’a eşlik edeceği yönündeydi. Grup önümüzdeki aylarda Amerika’da uzun soluklu bir turne yapacak. Beklentiler birkaç yeni parçanın bu turnede ilk kez canlı olarak çalınacağı yönünde.