Meddah Jiggy: Cobwebby lansman partisi

İstanbul bazlı alternatif sanat kolektifi Meddah Jiggy, lafını sakınmayan ve dişlerini göstermekten korkmayan tüm hikâye anlatıcıları, sanatçılar, oluşumlar ve plak şirketleri ile çalışarak yeraltı sahnesini görünür kılmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda dünyanın farklı uçlarındaki alt kültürlerden ilham alarak bir üslup oluşturan ekip, 14 Aralık Çarşamba akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da konuğumuz olacak.


Ziyaretlerinin sebebi “Cobwebby” isimli yeni Fluctuosa klibi. IDM ve braindance etkileşimli üretimleriyle tanınan Fluctuosa’nın yakında dünya çapında IDM üzerine yoğunlaşmış sayılı etiketlerden biri tarafından plak olarak yayımlanacak EP’sinde yer alan “Cobwebby” adlı parçaya çekilen baş döndürücü klibin ilk gösterimi Bant Mag. Havuz / Bina’da yapılacak. Klibin dijital prömiyerinin de yakında bantmag.com’da yapılacağını şimdiden belirtelim.

Kendini “𝘚𝘵𝘺𝘭𝘪𝘴𝘵𝘪𝘤, 𝘛𝘳𝘢𝘴𝘩𝘺, 𝘕𝘢𝘴𝘵𝘺.⁣” (Stilize, Pislik, Kışkırtıcı) sıfatlarıyla tanımlayan Meddah Jiggy kolektifi, “Cobwebby” klibinin şu şekilde okunabileceğini söylüyor:

“’Cobwebby’; bir grup insanın birbirine olan sevgisini ve dayanışmasını, aileden devlete kadar uzanan tüm kurumların bizi sistematik olarak gerçekliğimizden alıkoymasına karşı bir mücadele biçimi olarak ele alır. Kendine özgü ‘şakacı’ üslubu ile yeraltı, medya ve erkeklik gibi kavramlara odaklanarak, gerçek ve gerçek olmayan arasındaki sınırda dolaşır. Bugüne kadar kendi kendini oluşturmuş IDM kütüphanesinden beslendiği ‘sakat’ işlere bir saygı niteliğinde referanslara sahip ve müziğin kendisi gibi üç act’e bölünmüş bir hikâye iskeleti içeren filmi, üç turdan oluşan bir boks maçına benzetiyoruz. Sonunda biz kazanıyoruz.”

14 Aralık Çarşamba akşamı gerçekleşecek gösterimin ardından Meddah Jiggy ekibiyle bir söyleşi de gerçekleşecek. Ardından ekipten DJ Kontext (deconstructed club, escape room) ve Chicken Joe (electro, hip hop, idm) seçkileriyle Bina kabininde olacak.

Katılım ücretsiz.
Kapasite 50 kişiyle sınırlı.

Google Takvime Ekle