Mercedes-Benz’in İstanbul Müzik Festivali’ne kesintisiz desteği devam ediyor

İstanbul Müzik Festivali, 17 Haziran’a kadar devam ediyor. 36 yıldır “Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru” olarak festivale katkılarını sürdüren Mercedes-Benz, bu yıl iki konserin destekçisi.

3 Haziran günü Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleşen ve festivalin en çok ilgi gören buluşmalarından biri olan Hafta Sonu Klasikleri, Mercedes-Benz’in gösteri sponsorluğuyla düzenlendi. Açık havada ve ücretsiz katılımla gerçekleşen konserde, Spectrum Saksafon Dörtlüsü ve The Sarközy Trio & Janos Balazs sahnedeydi.

Mercedes-Benz desteğiyle gerçekleşecek diğer konser de bu seneki festival takviminin en büyük heyecan sebeplerinden biri olan Anne-Sophie Mutter konseri. 13 Haziran’da Atatürk Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde dinleyeceğimiz Alman virtüöz, kendi kurduğu Mutter’s Virtuosi grubu eşliğinde Vivaldi, Bach, André Previn ve Josephe Bologne’un eserlerini seslendirecek. 1994’ten bu yana dört Grammy, iki Echo Klassik ödülü kazanan ve “Kemanın kraliçesi” olarak anılan müzisyene, konserin ardından festivalin “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” takdim edilecek.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan’ın köklü İstanbul Müzik Festivali’ne gösterdikleri destek ve Anne-Sophie Mutter konseri hakkında açıklamaları da şöyle:

“Zamanımızın en saygıdeğer müzisyenlerinden biri olan Anne-Sophie Mutter’i yıllar sonra Mercedes-Benz desteğiyle İstanbullularla buluşturacak olmak bizim için büyük bir onur ve ayrıcalık. Tüm sanatseverler gibi biz de festivali ve Mutter’in performansını heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Dünya çapında sanatçıları ülkemizde izleme fırsatı veren ve bu ilham verici yolculuğun önemli bir parçası olmamızı sağlayan İKSV’ye de teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Advertorial.