Merhaba Elliot Page

Juno, The Umbrella Academy, Inception gibi film ve dizilerle tanınan Elliot Page, trans olduğunu açıkladı. Twitter hesabından paylaştığı mektupta “Bunları yazabildiğim, burada olduğum ve hayatımın bu noktasına ulaştığım için kendimi şanslı hissediyorum” sözleriyle duygularını dile getirdi.

33 yaşındaki oyuncu yaşadığı coşkunun gerçek fakat kırılgan olduğunu söylediği mektubunda mutluluğuna rağmen sahip olduğu ayrıcalıkların farkındalığıyla kendini korkmuş hissettiğinin altını çiziyor: “İstilacı tavırdan, nefretten, ‘şaka’lardan ve şiddetten korkuyorum. Kutlamak istediğim sevinçli bir âna gölge düşürmek istemiyorum ama resmin tamamını göstermek istiyorum.”

2020’de öldürülen trans bireylerin çoğunun Latin ve Siyah olduğuna dikkat çeken Elliot Page, translara yönelik ayrımcılığın yaygın, sinsi ve zalim olduğunun altını çiziyor. “Elinizde kan var” diyerek seslendiği politikacılara da trans haklarına yönelik adımlar atmak ve gerekli sağlık koşullarının sağlanması için çağrıda bulunan Page, “Trans oluşumu seviyorum. Kuir oluşumu seviyorum. Kendime daha yakın oldukça ve kendimi daha çok benimsedikçe daha fazla hayal kuruyorum, kalbim daha çok büyüyor ve iyileşiyorum” diyor.

Ünlü oyuncu, mektubunun sonunda taciz, kendinden nefret etme, suistimal ve şiddet tehditleriyle yaşamak zorunda kalan trans bireylere sesleniyor: “Sizi görüyorum, sizi seviyorum ve bu dünyayı daha iyi yönde değiştirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”