Metallica’nın tarihini konu eden çocuk kitabı: “The ABCs of Metallica”

Metallica’nın tarihini konu eden sayısız kitap ve çizgi romanın ardından sıra hikâyeyi illüstrasyonlarla anlatan çocuk kitabı The ABCs of Metallica’ya geldi.

Kafiyeli bir anlatıyla Metallica’nın tarihine harf harf bakan kitap grup üyeleri ve Howie Abrams tarafından kaleme alınıyor. Çizimler ise daha önce ünlü gitar markası Gretsch’le yaptığı iş birliği ve Beastie Boys anısına Los Angeles’ta yaptığı muralle müzik dünyasında da epey tanınan Michael “Kaves” McLeer’dan.

Kitabın tanıtımlarında bir çocuk kitabı olsa da grubun her yaştan hayranına hitap ettiği vurgusu yapıldı. Alfabenin her harfinden Metallica tarihine dair önemli olayları, albümleri ve figürleri konu eden maddelerden oluşacak kitap 26 Kasım’da yayımlanıyor. 

Metallica’nın resmi web sitesinde iki ayrı tişört opsiyonuyla birlikte ön satış başladı. Çizgilerle Metallica tarihini anlatan favori yayınımızdan da bahsetmekte fayda var. Primus, Tool, Faith No More, Slayer gibi grupların da yer aldığı Acme Ink tarafından hazırlanan Rock & Roll Biographies serisinin Metallica sayısına bir göz atın mutlaka.

Yükleniyor...