Michael Fassbender ve Marion Cotillard'lı "Macbeth"in yeni fragmanı huzurlarınızda!

Justin Kurzel’in yönetmenliğini üstlendiği yeni Macbeth uyarlamasında başrollerde Michael Fassbender ve Marion Cotillard yer alıyor. Türkiye’deki vizyon tarihi henüz belli olmayan filmden yeni bir fragman yayınlandı.

2014’ün şubat ve mart aylarında İngiltere ve İskoçya’da çeşitli bölgelerde çekimleri yapılan film, İngiltere’de 2 Ekim’de gösterime giriyor. Şu sıralar yapım aşamasında olan birçok filmde izleyeceğimiz Fassbender ve Cotillard’a eşlik eden isimler arasında Sean Harris, Paddy Considine ve Elizabeth Debicki bulunuyor.

İlk gösterimini bu yıl Cannes’da yapan film, Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş’ın hazırladığı 68. Cannes Film Festivali yarışma filmlerinin kötüden iyiye sıralı karnesi listesinde 7. sırada yer almıştı. Altuntaş, filmle ilgili şöyle diyor:

“Neresinden bakarsan bak riskli duran bu projeye, seyirci alışkanlıkları açısından da epey riskli bir üslupla girişmek her babayiğidin harcı olmasa gerek. Nihayetinde sinema tarihinin en karanlık Shakespeare uyarlamalarından biriyle karşı karşıyayız ancak kimilerine göre bir bölüm Game of Thrones çakmak, daha iyi bir alternatif.”

Filmin yeni fragmanını aşağıda görebilirsiniz.