Michael Green ve Bryan Fuller, "American Gods" dizisinden ayrıldı

Neil Gaiman’ın en ünlü romanlarından American Gods‘ın Starz’da yayınlanan dizi uyarlamasının yaratıcıları Michael Green ve Bryan Fuller, söz konusu yapımdan ayrıldıklarını açıkladı.

Başrollerinde Ian McShane ve Ricky Whittle’ın yer aldığı dizinin ilk sezonu geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı. Gelen haberler, 2018 ortalarında izleyiciyle buluşması planlanan ikinci American Gods sezonunun senaryosunun neredeyse yarısının yazılmış olduğu yönünde. İkilinin ilk sezonuyla beğeni toplayan diziden ayrılmasının sebebi resmi olarak açıklanmasa da yapımcıların ve kanalın dizinin prodüksiyonu için ayırdığı bütçenin Green ve Fuller için yetersiz olduğu söylentileri gündemde.

Kimi iddialar, en baştan beri projede yer alan Neil Gaiman’ın dizinin yaratıcı ekibinin başına geçeceğini öne sürse de yazarın şu sıralar Terry Pratchett’la yazdığı Good Omen romanının Amazon’da yayınlanacak uyarlaması bu ihtimali ortadan kaldırıyor. Gaiman’a onlarca ödül kazandıran ve fantastik edebiyatın en önemli eserleri arasında gösterilen American Gods‘ın uzun yıllar süren bir bekleyişin ardından gelen sinematik uyarlamasının geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak gibi gözüküyor.