"Sandman"in sinema uyarlamasının senaristi belli oldu

Joseph Gordon-Levitt’in yönetmenliğini üstleneceği Neil Gaiman’ın aynı isimli ünlü çizgi roman serisinden uyarlanacak Sandman‘in senaristi belli oldu. A Nightmare on Elm StreetFinal Destination 5 ve The Thing gibi korku filmlerinin senaristi Eric Heisserer, Vertigo’nun kült çizgi roman serisi Sandman‘in ilk sinema uyarlamasının senaryosunu yazıyor.

Filmin prodüktörü David S. Goyer, geçtiğimiz aylarda “fantastik bir yazarın” filmin senaryosu üzerien çalıştığını açıklamıştı. Eric Heisserer, yakında vizyona girecek ve yapımı başlayacak başka heyecan verici filmlerin de senaristiliğini üstlenecek. Denis Villeneuve’nin Amy Adams ve Jeremy Renner’li yeni filmi Story Of Your Life ve yeni Van Helsing filmleri bunlardan bazıları.

Sandman filminin yapımını üstlenen New Line, bir üçleme olarak Sandman‘i devam ettirmek istiyor. Bir üçlemeden çok daha fazlası için yeterli malzemeyi sunan Sandman çizgi romanlarının sinemaya transferi için yaklaşık üç yıldır çalışmalarını sürdüren Gordon-Levitt’in, filmde rol alıp almayacağı da henüz bilinmiyor. İlk uzun metrajı, romantik komedi filmi Don Jon olan Gordon-Levitt’in Sandman filmleriyle birlikte çizgi roman hayranlarını memnun edip edemeyeceği de şimdiden tartışılıyor.