Michael Jackson, "The Phantom Menace" filminin Jar Jar Binks'i olmak istemiş!

1999 yapımı Star Wars Episode 1: The Phantom Menace filminde CGI tekniğiyle Jar Jar Binks’e hayat veren Ahmed Best, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda söz konusu rol için Michael Jackson’ın istekli olduğunu ama George Lucas’ın bunu kabul etmediğini dile getirdi.

Best, aynı yıl Wembley Arena’da gerçekleşen Michael Jackson konserine Lucas, Natalie Portman ve Lucas’ın çocuklarıyla birlikte gittiklerini söylerken, konserden sonra kuliste Michael Jackson ile tanıştıklarını anlattı. George Lucas’ın kendisini Michael Jackson’a Jar Jar Binks olarak tanıttığını belirten Ahmed Best, sonradan Lucas’a bunun nedenini sorduğunda hikayeyi öğrendiğini söylüyor. Michael Jackson’ın “Thriller” klibindeki makyaj tekniklerini kullanarak Jar Jar Binks’i canlandırmayı istediğini dile getiren Best, George Lucas’ın bu karakter için CGI teknolojisini düşünmesinin bu rolü Michael Jackson’ın canlandırmamış olmasındaki önemli unsurlardan biri olduğunu belirtiyor.

Michael Jackson isminin filmin önüne geçmebileceğini düşünen Best, bu detayın George Lucas’ın da aklını karıştırmış olabileceğini tahmin ediyor.