Mike Mignola’nın karantina skeçleri kitap oluyor

Hellboy’un yaratıcısı Mike Mignola’nın karantina döneminde sosyal medyada haliyle büyük yankı uyandıran skeçleri kitap oluyor. Dark Horse Books tarafından basılacak Mike Mignola – The Quarantine Sketchbook’ta, sanatçının popüler kültürden farklı serilere yaptığı özgün yorumlamalar bir arada.

Salgın boyunca sosyal medyada sanatçıların başlattığı yardım kampanyaları arasında en heyecan verici çalışmalardan biri olan bu skeçlerin her biri açık artırmaya sunulmuş ve satışlardan elde edilen gelir World Kitchen Central’a bağışlanmıştı. Dark Horse Books’un yayımlayacağı kitap da aynı amaca hizmet edecek. Bu çizimlere kafasını salgınla ilgili endişelerden uzaklaştırmak için başladığını ve sonrasında partneri Christine’in önerisi üzerine bu seriyi World Central Kitchen’a destek sağlayacak bir projeye dönüştürdüklerini söylüyor Mike Mignola. 

José Andrés’in 2010’da kurduğu World Central Kitchen, kriz durumundaki ülke ve topluluklara yemek desteği sağlıyor. COVID-19 sürecinde de oluşum, dünya genelinde 300’den fazla şehirde yardım faaliyetleri gerçekleştirdi.

Mart 2021’de satışa çıkacak Mike Mignola – The Quarantine Sketchbook’un girişinde Christine Mignola’nın kaleme aldığı bir yazı olacak. Peki kitapta tam olarak neler olacak? Mike Mignola’nın Hellboy skeçleri, çeşitli vampir ve goblin karakter denemeleri, korkunç satranç taşı tasarımları ve türlü sürprizlerin yanı sıra Adventure Time, Batman, Pokemon, Dracula, Masters of the Universe gibi serilerden karakter skeçleri, bu heyecan verici derlemede toplanıyor.

Kitabın detayları ve ön siparişi için buraya tıklayabilirsiniz.