Milwaukee radyosundan Drake yasağı

NBA’de geçtiğimiz günlerde başlayan konferans finallerinin yüksek rekabet dozu, tuhaf bir boykotu da beraberinde getirdi.

Drake’in kulüp elçisi olduğu Toronto Raptors, Doğu Konferansı finallerinde Milwaukee Bucks’la mücadele ediyor. Raptors’la özdeşleşmiş bir figür olan Drake, önceki serilerdeki maçlarda rakip takım oyuncularına sataşmasıyla da defalarca gündeme gelmişti. KISS FM Milwaukee, Bucks’ın rakibinin elçisi Drake’in şarkılarını seri bitene kadar çalma listelerine dahil etmeyeceklerini açıkladı. Yedi maç sürme potansiyeli olan seri 27 Mayıs’a kadar uzayabilir. İlk maçı kendi sahasında kazanan Bucks, serinin favorisi olsa da Toronto’daki maçlarda Drake engelini de aşmaları gerekecek. KISS FM ekibiyse takımlarının turu geçmesi durumunda Drake’in adını sıklıkla anacak gibi görünüyor. Twitter’dan paylaştıkları eğlenceli videoda boykot kararını açıklayan ekip, turdan epey emin görünüyor. #breakfromdrake hashtag’i için de alkışlar.

Drake’in spor dünyasında son yıllarda nam saldığı bir de “laneti” var. Ünlü rap yıldızının birlikte fotoğraf çekildiği futbolcuların oynadığı takımlar, bir sonraki maçlarını kaybediyor. Bu “lanet”in aslında senelerdir Toronto Raptors’ın playofflardaki başarısızlığının ardında olduğu da öne sürülüyor. Bakalım Drake’in laneti, sivri dili ya da itici gücüyle NBA playofflarına etkisi ne oranda olacak.