Mitski’den çizgi roman müziği: “The Baddy Man”

Chris Miskiewicz ve Vincent King ortak yapımı çizgi roman This Is Where We Fall, “Bilim, inanç ve insanlığın kendinden daha büyük olan bir şeye duyduğu ihtiyaç gibi meseleleri araştıran yenilikçi bir bilim kurgu serisi” şeklinde tanımlanıyor.  Z2 Comics tarafından 5 Mayıs’ta yayımlanacak kitap için Japonya asıllı Amerikalı indie rock müzisyeni Mitski’nin bestelediği “The Baddy Man” isimli şarkı yayında.

Mitski, Rolling Stone’a verdiği röportajda bir çizgi roman için beste yapmanın son derece heyecan verici olduğundan söz etmişti. Herhangi bir hareketli görüntünün ipuçları olmadan, bu çalışmanın beste yapma alışkanlıklarının dışına çıkmasını sağladığını aktarmış; süreci “hem zorlu hem de özgürleştirici” olarak nitelendirmişti. 

Son Mitski albümü Be The Cowboy’un üzerinden yaklaşık üç yıl geçti. Albümle birlikte uzun bir süre son konserini verdiğini söylemesi “müziği bırakıyor mu?” sorularını da beraberinde getirmişti. 

Nitekim albümü takip eden süreyi sakin geçiren müzisyen, 2020’de Allie X ‘in Cape God albümünde yer alan “Susie Save Your Love” ile bir tür geri dönüş gerçekleştirmiş,  Floria Sigismondi’nin yönetmen koltuğuna oturduğu korku filmi The Turning için “Cop Car” şarkısını kaydetmişti. Filmin soundtrack albümünde Courtney Love, Warpaint, Kim Gordon ve Kali Uchis gibileri de var.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...