AMC'nin ''Preacher'' uyarlamasında başrol Dominic Cooper oluyor

Geçtiğimiz yılın sonlarında, Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisinin ünlü çizgi roman serisi Preacher‘ı dizi olarak uyarlayacağı haberleri gelmişti. Diziyle ilgili gelen yeni haberler, ”Preacher” karakterini, Agent Carter dizisinin Howard Stark’ı olarak tanıdığımız Dominic Cooper’ın canlandıracağını söylüyor.

2016 yılında yayına başlanması beklenen dizi, Seth Rogen ve Evan Goldberg için bir anlamda hayallerinin gerçekleşmesi anlamına gelecek. Preacher çizgi romanlarının çok büyük bir hayranı olduğunu defalarca dile getiren Seth Rogen, ilk Preacher macerasını okuduktan sonra sinematik uyarlamasını yapmayı hayal ettiğini belirtiyor.

Garth Ennis’in yazdığı, Steve Dillon’un çizdiği Preacher özellikle 1990’larda en popüler çizgi roman serilerinden biriydi. Çizgi romanda tanrıya karşı inancını yitirmiş ve tanrının sorumluluklarını yerıne getirmediğini düşünen Texas’lı rahip Jesse Custer’ın hikayesini anlatılıyor.

Rogen ve Goldberg’e dizinin yapımcısı ve senaristi olarak da eşlik edecek üçüncü isimse Sam Catlin. Catlin, Breaking Bad‘in de yapımcılarından biriydi.


Yükleniyor...