MIX Festival Red Bull Sahnesi’nde bu haftasonu sizi kimler bekliyor?

İstanbul, Ekim ayında farklı mekânlarda dünyadan ve yerli sahneden leziz sesler ağırlayan Red Bull Music Festival Istanbul’un tesirini henüz üzerinden atarken gözler bu Cuma ve Cumartesi Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek MIX Festival’a çevrildi. Zorlu PSM tarafından düzenlenen MIX Festival’ın bu yılki dördüncü versiyonu, elektronik müziğin farklı zenginliklerinden hip hop’a, indie-pop’a uzanan ağız sulandırıcı bir programa sahip. 15-16 Kasım’da gerçekleşecek festivaldeki Red Bull Sahnesi’nde de iki gün boyunca yerli sahneden ve dünyanın farklı yerlerinden bambaşka tınılara gönül vermiş isimler çalacak. Gelin, MIX Festival Red Bull Sahnesi programını detaylarıyla masaya yatıralım.

15 KASIM CUMA

20:00 – Lil Zey
Cuma akşamını, Türkiye hip hop’unun güncel ve heyecan verici isimlerinden Lil Zey başlatacak. Red Bull Music Festival Istanbul’da da sahnede olan Lil Zey, KÖK$VL ile güçlerini birleştirdikleri “Ötede Dur”u geçtiğimiz haftalarda yayınlamıştı.

21:30 – Aga B
Ankara ve rap deyince akla gelen ilk isimlerden olan Aga B, muazzam sahne enerjisiyle MIX Festival Red Bull Sahnesi’nde. Aga B’nin Mart 2019’da yayınladığı son albümü MUAF, prodüksiyonu ve akışıyla bu yıla damgasını vuranlardan oldu.

23:00 – Islandman
Geçtiğimiz hafta sonu Elton John’un meşhur Rocket Hour programında “Shu” parçasını çalarak onurlandırdığı Islandman, aralıkta yayınlayacağı yeni albümü Kaybola’nın arifesinde sahnede olacak. Tolga Böyük’ün üçlüsünün egzotik tınılarını canlı deneyimlemek muazzam bir keyif.

00:30 – Tolga Duyan feat. Bulut Adalı Seçkin
Sahne sırası jazzy house ve techno’nun aranan DJ’i Tolga Duyan ile Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Orkestrası şefliği yapan saksafoncu Bulut Adalı Seçkin’in elektronik müziği cazla kesiştiren görkemli performansında… 

02:00 – Baba Stiltz
İlk günün kapanışının da emin ellere teslim edildiğinden şüpheniz olmasın. Amerika ve İsveç arasında mekik dokuyarak yetişen DJ Baba Stiltz’in poptan nasibini alan electro setleri dans ettirirken mest de ettiriyor.

16 KASIM CUMARTESİ

20:00 – Nova Persona
DJ Yeşim Koçal’ın 2016’da hayata geçirdiği personası, leftfield disco ve electronica’dan acid house’a uzanan, zenginliklerle dolu bir set vadediyor. 

22:00 – Plaid (Live/AV)
90’lardan bugüne IDM sahnesinin mutlak kahramanlarından olan İngiliz ikili, üç yıl aradan sonra gelen onuncu uzunçaları Polymer’i Warp etiketiyle geçtiğimiz haziran ayında yayınladı. Plaid, performansıyla dinleyiciyi içinde kaybolunası görsel-işitsel bir dünyanın içine çekecek.

23:30 – Teleman
Müziğini elektronik dokularla da besleyen Londralı indie-pop grubu Teleman, baştan sona keyif içinde deneyimlenebilen bir melankoli sunan son albümü Family of Aliens’ı 2018’de yayınlamıştı. Grup, İstanbul’daki ilk konserini MIX Festival Red Bull Sahnesi’nde verecek.

00:45 – SX
Sahneyi bu defa Belçika’dan dünyaya sihrini yayan indie-pop grubu SX devralacak. Solist Stefanie Callebaut’un gerçeküstü sesiyle geceyi ele geçireceği performansın kolay kolay akıllardan çıkmayacağına inanıyoruz.

02:00 – Hey! Douglas Big Band (Live)
Mode XL üyesi VeYasin’in 2013 yılında başlattığı, nostaljik tınılara getirdiği yeni solukla tanınan Hey! Douglas, ilk albümü Marşandiz’i mart ayında yayınlamıştı. Cumartesi akşamı Red Bull Sahnesi’nde tam kadro ve tam gaz yapacağı kapanış için nefesler tutulsun diyelim.