Janrlar arası zengin programıyla: MIX Festival

Zorlu PSM’nin farklı janrlar ve estetikleri bir araya getiren eklektik bir program oluşturmayı amaçlayan festivali MIX Festival, bu yıl altıncı kez düzenleniyor. 7-8 Ekim’e yayılacak program dopdolu.


MIX Festival’da sahne alacak isimlerden bazılarına yakından bakalım. Türkçe rap müziğin öncü figürlerinin başında gelen ve bu yıl Hayki, Rapozof gibi isimlerle yaptığı düetlerle adından söz ettiren Ceza, festivalin headlinerlarından biri. Kanada’nın bağımsız müzik sahnesinin son yıllarda küresel sahneye en büyük armağanlarından biri olan indie rock harikası Men I Trust, 7 Ekim programında. 

Tek kişilik dev orkestra 3pillie, enerji yükselten punk parçalarının adresi Second, nostaljik tınılarıyla psikedelik rock âleminde ses getiren Londra çıkışlı Kit Sebastian, Türkçe sözlü R&B havuzuna bir bir tekliler fırlatan KARDELEN, gerek dile dolanan şarkıları gerek sahne enerjisiyle her zaman büyüleyen Gülinler, son albümü Sular Dar’ın ardından geçtiğimiz bahar aylarında “Genetik” adlı teklisini paylaşan Can Güngör ve tam gaz rock’n’roll düsturuyla üreten The Ringo Jets, bu yılki MIX Festival takviminde dinleyebileceğiniz isimlerden bazıları. Aralıksız bir dans maratonu için Seda Erciyes & Tuğçe Şenoğul DJ setini de kaçırmamanız tavsiye! Tam program ise aşağıda.

7 Ekim
Men I Trust – 3pillie – Can Güngör – Kardelen – Kit Sebastian – Klor – MFY b2b Ali Özel – Seda Erciyes / Tuğçe Şenoğul (DJ Set) – The Away Days – Thomas Guerlet

8 Ekim
Ceza – Bangoverz – Futuro Pelo – Geeva Flava –  Gülinler – Hedonutopia – Hünkar – Opus Kink – The Ringo Jets – Second

Festivalin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.