Molly Crabapple ve Marwan Hisham’ın “Syria in Ink” sergisi 3 Haziran’da Bant Mag. Havuz’da açılıyor

Amerikalı sanatçı ve yazar Molly Crabapple, Suriyeli gazeteci Marwan Hisham ile birlikte hayata geçirdiği “Brothers of the Gun” kitabının sergisi için Bant Mag. Havuz / Bina’da.

Marwan Hisham’ın IŞİD kontrolü altındaki Rakka’da yaşadığı yılları aktardığı metinlere güçlü ve çarpıcı çizimleriyle hayat veren Molly Crabapple’ın “Brothers of the Gun” için yaptığı mürekkep illüstrasyonlar Syria in Ink sergisiyle 3 Haziran itibariyle Bant Mag. Havuz’da olacak.

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en kanlı çatışmalarından biri olan Suriye Savaşı’nın, içinde büyüdüğü; hayallerini, anılarını ve umutlarını barındıran ülkeyi parçalamasını birinci elden deneyimleyen Suriyeli gazeteci-yazar Marwan Hisham’ın savaşa dair anı ve gözlemlerini aktardığı kitabı “Brothers of the Gun” geçtiğimiz ay piyasaya çıktı. Hisham’ın savaşın vahşi kaosuna ve o kaosun içinden yeşeren cesaret, yaratıcılık ve umuda dair anlatılarına sanatçı Molly Crabapple’ın güçlü çizimlerinin eşlik ettiği “Brothers of the Gun” şimdiden eleştirmenlerden ve prestijli mecralardan övgü topluyor.

Panel: 17:00
Sergi açılışı: 18:00

Özellikle Occupy Wall Street sırasında ürettiği posterlerle politik mücadele çevrelerinden ciddi takdir toplayan, Vice için kaleme aldığı illüstratif politik makalelerle ödül kazanan Molly Crabapple, “Brothers of The Gun” kitabında yer alan çizimlerini sergilemek için, kitabın yazarı Marwan Hisham ile birlikte İstanbul’a geliyor.

3 Haziran itibariyle Bant Mag Havuz / Bina’da görülebilecek serginin açılış akşamında Crabapple ve Hisham, katılımcıların sorularını da cevaplayacakları bir sohbet gerçekleştirecek.