Mopo ile Korhan Futacı ve Kara Orkestra, yarın akşam Babylon'da!

Finlandiyalı funk/caz üçlüsü Mopo ve her konserinde dinleyicilerini büyüleyen Korhan Futacı ve Kara Orkestra, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde aynı sahnede buluşuyor.

Yerli müzik sahnesinin en üretken figürlerinden biri olan Korhan Futacı, 2010’dan beri Kara Orkestra ile birlikte yoluna devam ediyor. Bir yandan Konstrukt, Marika, Taranta Babu gibi projeleriyle de meşgul olan Futacı, Kara Orkestra eşliğinde iki albüm yayınladı ve sayısız konser verdi. Sezen Aksu’ya eşlik ettiği konserlerin ardından geçtiğimiz haftalarda bir Anadolu turnesi gerçekleştiren ekip, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Babylon sahnesinde olacak.

Gecede Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın ardından sahnede Finlandiyalı Mopo olacak. 2009 yılından bu yana aktif olan Mopo, Linda Fredriksson, Eero Tikkanen ve Eeti Nieminen tarafından kuruldu. Performanslarında ağırlıklı olarak 70’ler funk sound’una ve Finlandiya kültürüne ait seslere yer veren Mopo, caza düşkünlüklerini belli ettikleri parçaları ile bu kez Babylon sahnesinde olacak.

Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek olan buluşma yarın Babylon’da gerçekleşecek. Konserle ilgili detaylı bilgiye etkinlik sayfasından, biletlere ise buradan ulaşabilirsiniz.