“Morning Show” 2. sezonda da sular durulmuyor

Kasım 2019’da dijital platformlar yarışına katılan Apple TV+’ın en konuşulan yapımlarından biri Morning Show’du. Bu durum, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell’i buluşturan; Billy Crudup, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass ve Marcia Gay Harden’lı oyuncu kadrosu nedeniyle çok da şaşırtıcı değildi elbet. İlk sezonunun çekimleri başlamadan önce 2. sezon onay alan, dönüşü ufukta görünen seriden yeni bir tanıtım yayımlandı.

Drama dozunun bir tık daha arttığını hissettiğimiz fragmanda, Alex’in büyük açıklamanın ardından kanalı terk ettiğini ve bu nedenle kendisini yalnız bırakılmış hisseden Bradley ile arasının açıldığını görüyoruz. Ayrıca Steve Carell’in canlandırdığı Mitch Kessler -oyuncu, başlangıçta yalnızca tek sezon için imza atmasına rağmen- geri dönmüş. Fragmanda, yansıtıldığı gibi bir insan olmak istemediğini söylüyor.

Tanıtım ayrıca taze bir kanın varlığını müjdeliyor: The Good Wife ile televizyon tarihinin unutulmazları arasına adını yazdırmış Julianna Margulies. UBA haber spikeri olan karakteri, sorularıyla Alex’i terleteceğe benziyor. Komedyen Hasan Minaj ve Russian Doll’dan anımsanabilecek Greta Lee, gözümüze çarpan diğer isimler.

Yeni sezon 17 Eylül’den itibaren Apple TV+ üzerinden erişime açılacak.

İlk sezonda neler olmuştu?

Bir televizyon kanalının sabah bülteni üzerinden medya camiasının perde arkasını ekranlara getiren ilk sezonda Aniston artık genç olmadığı için popülerliğini yitiren, Witherspoon kimlik krizine giren, Carell ise kendisine yöneltilen cinsel istismar suçlamalarının sonuçlarına katlanan karakterleri canlandırıyorlardı. Alex (Aniston) ile Bradley (Witherspoon) canlı yayında toksik bir iş ortamında çalıştıklarını açıklamış; kanalın en övülen çalışanlarından bazılarının uygunsuz davranışlarını, istismarlarla örülü geçmişlerini kamuoyuna duyurmuşlardı.

Medya politikaları, sistematik taciz, istismar kültürü gibi mühim başlıklara değinen sezon karışık eleştiriler alsa da özellikle oyuncu performanslarıyla çok konuşuldu. Billy Crudup’ın haber bölümü operasyon yöneticisi Cory Ellison oyunu Emmy’ye layık görüldü, Jennifer Aniston da Oyuncular Birliği’nden kariyerinin ilk bireysel ödülünü kazandı. Steve Carell ve Mark Duplass çeşitli adaylıklar elde ederken, Reese Witherspoon’un performansı Altın Küre harici görmezden gelindi.